Spotting înainte de menstruație ?

Ciclul menstrual

Postata de V cu un an in urma.

Buna . Luna trecută când ar fi trebuit sa fiu la ovulatie mi a curs mucus cervical maroniu,după aceea mi a venit menstruația și a fost totul normal. Iar acum 2 săptămâni mi au curs câțiva stropi de sânge și acum o săptămâna jumătate .
Iar de 5 zile îmi curg câțiva stropi de sange ,zilele astea ar trebuii sa mi vina menstruația
pana acum am facut numai sex oral și fingering cu iubitul meu.
Ați putea sa mi Spune-ți de ce am spotting înainte de menstruație?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Spotting-ul sau sangerarea usoara inainte de menstruatie poate avea mai multe cauze. Daca observati sangerare usoara inainte de menstruatie, este important sa discutati cu medicul dumneavoastra pentru a determina cauza.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie