sindromul premenstrual

Ciclul menstrual

Postata de criscopos cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am 26 ani, sunt casatorita , am o foarte mare problema in ceea ce priveste perioada dinaintea menstruatiei, ma simt foarte rau in special dimineata, cam cu 4 zile inainte sa imi vina ciclu, vomit, am o intensa stare de nervozism, am dureri de burta si ma doare si cosul pieptului, cand imi vine menstruatia continui sa vomit dimineata si mai raman si durerile de burta...tin sa precizez ca nu am luat niciodata anticonceptionale, in schimb iau Paxetine 20 pt atacuri de panica si anxietate, iau o pastila pe zi, dimineata!!!va rog sa-mi dati un sfat pana voi ajunge in tara sa merg la ginecolog, momentan sunt in Germania!

Raspunsuri (1)

ALICE

acum 13 ani

BUNA, am vazut intrebarea ta aceleasi prrobleme le am si eu de multa vreme si am aceeasi varsta, in martie am mers special la medic dupa o criza de rau din prima zi cu aceleasi simptome si mi a prescris 3 luni anticonceptionale "diane 35" pe parcursul tratamentului starile s au ameliorat. insa la acum la schimbarea anotimpului iar am aceeasi problema.