simptomele

Ciclul menstrual

Postata de eu_miki cu 13 ani in urma.

buna ziua..as dori sa`mi spuneti si mie care sunt simptomele sarcinii daca le`ati avut..am citit pe internet dar vreau sa le aflu de la cineva care le`a avut..multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Gabi

acum 13 ani

Sarcina poate sa nu prezinte simptome deloc. Atunci cand le prezinta, in general se intampla incepand din luna a doua (in nici un caz din primele saptamani) si pot consta in oboseala accentuata, marirea sanilor si durere la nivelul lor, pofte, colorarea mameloanelor, sensibilitati de diferite feluri mai ales olfactive, iritabilitate, greturi, ameteli, desigur amenoree. Aceste simptome pot aparea si din alte cauze, nu numai in caz de sarcina, asa ca numai un test, facut la cateva zile dupa intarziere, poate arata realitatea.

eu_miki

acum 13 ani

multumesc mult..