sex neprotejat

Ciclul menstrual

Postata de donisss cu 9 ani in urma.

acum 4 zile mi-am pierdut virginitatea si am fost nevoita sa iau postinor 2. nu am avut niciuna dintre simptomele descrise in prospect, insa am avut o scurgere zilnica maronie, din ce in ce mai deschisa la culoare. este ceva normal? va rog frumos sa ma ajutati! multumesc!

Raspunsuri (5)

Sari

acum 9 ani

Cel mai bine poate sa te ajute un medic ginecolog, sau sa vorbesti cu partenerul, sa vezi daca el stie sa aibe ceva probleme genitale, pe care putea sa ti le transmita.
Sa nu mai iei Postinor, caci stiu persoane care au avut probleme de anevrisme , si poti avea urmari foarte grave:rupturi de ligamente, muschi, schimbarea structurii sangelui, ducand la anemie, daca folosesti mai mult de doua pastile pe an, si sa fie la intervale mari de timp.
Foloseste prezervativul.

donisss

acum 9 ani

nu ma panica in halul asta te rog frumos!!! am fost o mare greseala, stiu. nu mai fa asta, te rog frumos.

donisss

acum 9 ani

am discutat cu el. e sigur ca nu are nicio boala si nici o problema. mi-ar fi fost de ajutor sa imi spui ceva folositor, nu sa ma panichezi...

a

acum 9 ani

Doamne,in ce hal esti,te-a ajutat ,este un adevar si nu refuza realitatea! Daca nu esti capabila sa-ti asumi atunci asteapta sa te maturizezi!!!

a

acum 9 ani

Si inca eu refuz sa cred ca inca din momentul in care ti-ai pierdut virginitatea deja ai ajuns sa folosesti ''''bombe cu hormoni'''' , oribil,unde este oare educatia sexuala si oare asa suntem condusi de impuls,de instinct,nu mi-e de mirare care este rata avortului in tara noastra si cat despre bolile cu transmitere sexuala nu mai vorbesc. E o rusine sa mergi la ginecolog,intreb doar e o simpla curiozitate? Constientizeaza faptul ca din momentul in care ti-ai inceput viata sexuala obligatoriu trebuie sa mergi la controlul ginecologic de rutina,deci fie ca ai probleme ,fie ca nu, nu inteleg reticienta si nu inteleg de ce panica? pana la urma nu el o suporte consecintele ci tu si nu acum,ci in timp, ceva ma face sa cred ca esti cam micuta de varsta,daca nu micuta,imatura.