secretii maroniu-deschis inaite de menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de cu 12 ani in urma.

Buna! De ieri am niste scurgeri roz-maronii destule de deschise la culoare,nu au un miros urat si nici nu sunt abundente.Ciclu mestrual e regulat 28 de zile si peste 3 zile ar trebuie sa vina.Nu am mai avut probleme de genul, doar ca anul trecut in luna noiembrie am avut metroragie din cauza unui chist ovarian.De la ce pot aparea aceste scurgeri inaintea cm?

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

O secretie vaginala neobisnuita la culoare, poate fi semnul unei infectii genitale, ar fi necesară efectuarea unui frotiu citi-bacteriologic si examinare pelvina.

Geaninan Sua

acum 12 ani

Buna ! Am o problema nu mi-a venit luna trecuta perioada si nici luna aceasta nici un semn! in luna dec am fost ff stresata cu niste interviuri ff importante! se poate datora din cauza aceasta? Nu sunt casatorita ,,insarcinata nu pot sa fiu:) MUltumesc mult!

nyko

acum 10 ani

sincer daka afli imi spui si mie aceleas prb ca ale tale le am

Clau1

acum 10 ani

Si eu am avut pete roz maro de 3 ori luna aceasta fiind prima oara acest lucru..am cm de 28 de zile si luna aceasta am abut contacte neptotejate dorindu ne un bb.. Ce crede ti dvs?