Secretii cu sânge în urina?

Ciclul menstrual

Postata de Gabriela P cu un an in urma.

Buna seara! De ceva timp mă confrunt cu o problema destul de serioasa.Cand urinez elimin și secreții cu sânge de culoare maronie sau roșu închis.In sumarul de urina mi.au ieșit Leucocite 75.Urocultura este buna.Urinez mai des si in timpul nopții.Mentionez că am 53 de ani, sunt in premenopauza,am un polip endometrial și cisturi pe ovare.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Polipul endometrial sau cisturile ovariene pot determina prezenta de sange in urina. De asemenea, prezenta sangelui in urina poate fi un semn al unei infectii urinare, a unei inflamatii sau a unei afectiuni. Este important sa va adresati medicului dumneavoastra pentru a obtine o evaluare completa si pentru a identifica cauza exacta.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Mai multe informatii puteti gasi in articolul urmator:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/de-ce-apare-sange-in-urinai_19758