Se poate vedea daca am întreținut relatie sexualecu un al barbat inainte cu o zi?

Ciclul menstrual

Postata de Georgiana cu 4 luni in urma.

Va rog sa îmi răspundeți va mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Exista cateva teste si metode pe care le poti folosi pentru a determina daca ai intretinut relatii sexuale in urma cu o zi. Acestea includ:

1. Teste de sarcina: Daca este posibil sa fi existat un contact sexual neprotejat, un test de sarcina poate oferi un raspuns rapid. Este important sa intelegi ca un test de sarcina nu este eficient imediat dupa un contact sexual - de obicei, trebuie sa astepti cateva zile pentru ca nivelul hormonului HCG sa creasca in organism.

2. Simptome de sarcina: Exista cateva semne si simptome specifice sarcinii, cum ar fi intarzierea menstruatiei, greata si sensibilitatea sanilor. Acestea pot indica faptul ca o sarcina a avut loc.

3. Consultarea medicului: Daca ai ingrijorari si vrei o confirmare sigura, cel mai bine este sa consulti un medic sau un ginecolog. Acestia pot furniza teste specifice si raspunsuri mai precise.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/informatii-de-baza-despre-sex_13763