se poate sa fiu insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de Roxii cu 10 ani in urma.

Am facut sex neprotejat, iar dupa doua saptamani jumate de la actul sexual mi-a venit ciclul. Se poate sa fi ramas insarcinata chiar daca mi-a venit ciclul? m-am speriat fiindca ma doare burta foarte tare de cateva zile, si uneori mi-e si rau.. Va rog sa imi raspundeti! Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

membru256653

acum 10 ani

buna exista doar un raspuns ori te duci la un control ginecologic ori iti faci un test de sarcina dar eu te sfatuiesc pentru inceput sa iti faci testul si pe urma sa mergi la un medic

claudia

acum 10 ani

Buna ziua!de 2 luni am inceput sa iau acid folic,pe care mi l-a recomndat med de fam.pt ca as vrea sa raman insarcinata si imi zicea ca este bine sa iau inainte cu vreo 2 luni.de atunci se pare am dereglari de ciclu,imi vine tot la 2 saptam si ma tine vreo 6-7 zile.ma gandesc ca nu este ceva normal dar posibilitatea sa fiu insarcinata nicidecum nu este?iar ca acidul folic sa-mi faca aceste dereglari nu prea cred.