Se poate să fiu însărcinată?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11634125618 cu 9 luni in urma.

Bună poate cineva să îmi spună, am avut ciclu menstrual luna lu mai 3 zile niciodată nu mă ținut 3 zile mă ținea 5 sau 7 zile luna iunie nu mi a venit deloc luna iulie mi a venit pe 2 și pe 4 nu am avut nimic doar 2 zile mă ținut dar a curs ca la un ciclu normal am făcut testul acum 4 zile a ieșit negativ dar am dureri de cap frecvente mă dor sânii și sunt sensibili, poftă de mâncare cam mult eu nu mâncam așa de mult, îmi tremură și corpul dar nu mereu câteodată am o secreție albă transparenta și dureri de burtă vă rog să îmi spuneți se poate o sarcină dar testul a ieșit negativ

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,

Testul de sarcina este cel mai precis atunci cand este realizat dupa intarzierea ciclului menstrual. Daca testul a iesit negativ si ai simptomele pe care le-ai mentionat, exista posibilitatea ca aceste simptome sa fie cauzate de alti factori, cum ar fi stresul, dezechilibrele hormonale sau alte afectiuni medicale. Daca iti faci insa griji, cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog, care iti poate oferi un diagnostic mai precis si iti poate oferi sfaturi adecvate.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886