scurgeri menstruale

Ciclul menstrual

Postata de ing3rasha cu 13 ani in urma.

buna seara. de 3 luni pot spune k nu mi-a venit ciclul, am scurgeri care ma tin 3 sau 4 zile, imi curge foarte putin sange atunci cand urinez, mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative. Se poate sa fie o dereglare hormonala?Va multumesc

Raspunsuri (5)

silvia

acum 13 ani

Ar trebui sa-ti faci o echografie. Ai putea avea vreun chist la ovare sau chiar ovare polichistice. Nu te speria, fac parte din familia tulburarilor hormonale si, de regula, se rezolva, dar trebuie mers la doctor. Sanatate!

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Scurgerile de care vorbesti cred ca reprezinta ciclul menstrual. Iei anticonceptionale? Ca daca se intampla asa, inseamna ca acestea ti-au reglat ciclul menstrual. E o problema atunci cand cantitatea de menstruatie este foarte mare, de obicei. Si da, poate fi si o dereglare hormonala.

ing3rasha

acum 13 ani

nu i-au anticonceptionale,nu am luat niciodata.

Flory

acum 13 ani

Buna!!Ma numesc Florentina si sunt foarte confuza...Va rog din suflet sa ma ajutati....am 15 ani si imi inatarzie menstruatia mereu...m-am saturat!! Devine frustrant, enervant, nu mai suport!!De ce nu se regleaza?! De o saptamana am mici pete de sange,mai bine spus chegulete maronii...m-am saturat!! De ce nu imi vine odata?? Pana acum imi intarzia pur si simplu si cand imi venea era foarte abundent, dar acum nu stiu ce s-a intamplat. :( Imi este frica...foarte frica ca eu sa nu am o problema de sanatate. Ajutati`ma cu un sfat!!
Multumes anticipat!! :)

Ioana

acum 11 ani

Eu cred ca ar trebui sa bei ceaiuri specifice problemelor de genul acesta, gen ceai de cretisoara, ceai de frunze de alun.