Scurgere neobisnuita?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11533914961 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. Fac tratament cu levotiroxina (euthyrox ii spune medicamentului, nu stiu daca am scris corect) de aproximativ 1 an si jumatate. Iau in fiecare zi o pastila, adica 25 mg. Inainte sa-mi vina ciclul luna asta am sarit niste zile, vreo 4 (am fost plecata si am avut o perioada fff aglomerata si mi-am uitat pastilele acasa). Mi-a intarziat ciclul, ceea ce mi s-a mai intamplat anterior, dar de data aceasta am niste scurgeri foarte inchise la culoare,maro, chiar spre negru. Dar e foarte putin (de aceea nu pot sa zic ca mi-a venit ciclul). M-a durut la un moment dat burta ca si cum mi-ar veni ciclul, cam cu o zi doua inainte de data in care trebuia sa imi vina (am aplicatie), dar nu mi-a venit....acum am 8 zile intarziere si de 3 zile am aceste scurgeri. Sunt la tara si e mai greu sa ajung la medic de aceea intreb aici. Mentionez ca sunt virgina deci nu are cum sa fie sarcina sau ceva de genul. Va rog sa imi dati un sfat: e grav? Sa fug in oras la medic? Ce sa fac oare?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hormonii-si-tulburarile-endocrine/dereglarile-hormonale-simptome-si-afectiuni_7610