Sarcina?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11706724098 cu 2 luni in urma.

Trebuia sa imi vina acum o saptamana, dar acum 2 saptamani si pe parcursul lor am avut contact sexual neprotejat, dar nu si a dat drumul in mine. Nu mi a venit saptamana aceasta, dar am avut simptome (ma dureau sanii, ma durea burta, astea le aveam eu cand eram pe ciclu mereu) Imi curge secretie alba, dar tot nu imi vine. Poate fi pe stres? Ca mă stresez de cand mi a intarziat din prima zi pana acum. Pot face un test de sarcina maine?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Exista o mica sansa sa fiti gravida, chiar daca partenerul nu a ejaculat in interior, spermatii pot supravietui in tractul genital feminin pentru pana la cinci zile. De asemenea, sangerarea sau durerea la sani nu sunt semne sigure ale sarcinii.

Stresul poate, de asemenea, sa afecteze ciclul menstrual, determinand intarzieri. Este recomandat sa faci un test de sarcina daca menstruatia nu apare in urmatoarele zile.

Daca testul este negativ iar simptomele persista sau daca aveti alte preocupari legate de sanatatea dumneavoastra, ar fi indicat sa consultati un medic.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/cand-si-cum-se-poate-efectua-un-test-de-sarcinai_19272

Raspuns marcat ca spam. Multumim!
Vezi raspunsul
Utilizator11708283066

acum 2 luni

Am o problema destul de grava spun eu...daca puteti sa ma ajutati.in prezent imi intarzie menstruatia 6 zile(18 Feb) acum 2 luni (25 dec) am avut CM iar la 2 sapt dupa ce mi a trezit mi a venit iar (13 ian) pe data de 24 ian am efectuat un test de sarcina ultrasensibil,ac***a rezultatul negativ ,iar luna asta (feb) asteptam sa mi vina CM pe data de 13 feb dar intarzie sa apara,ca simptome am sanii umflati si durerosi la atingere si dureri de ovare,am uitat sa precizez ca pe 3 Feb am avut o scurgere maro inchis foarte groasa si cu cheaguri negre care a durat in jur de 3 zile (redusa cantitativ).Relatii sexuale de la efectuarea testului au fost putine ,dar protejate.Ajutati ma....6 zile intarziere...