Sarcina ?

Ciclul menstrual

Postata de Georgiana cu 10 luni in urma.

Buna.
Luna trecuta inainte de menstruatie sotul leu à ejaculat in interior
De cateva saptamani 3spre 4 sunt balonata
Ma simt foarte obosita si uneori mici greturi.
De aproape 2 saptamani sanii mei sunt tari si foarte sensibili la atingere putin crescuti la volum. Credeam sa fie o sarcina dar ciclul meu à venit dupa o zi de intarziere la inceput maro si acum este un rosu à prins. Dureri lombare . Va rog sa ma ajutati multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,

Intarzierile si modificarile ciclului menstrual pot fi cauzate de motive, precum stresul, schimbarile hormonale sau alte afectiuni medicale. Va recomandam sa consultati un specialist in sanatate reproductiva, precum un ginecolog, pentru a efectua un test de sarcina si pentru a discuta simptomele.
https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006