Sarcina?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11535877193 cu 5 ani in urma.

Bună ziua, am și eu o nelămurire, ma ajuta cineva ca să inteleg și eu cum e cu ciclul la 28 de zile cum se calculează perioada fertila. Mie nu îmi întârzie ciclul, în schimb mai sunt luni, în care îmi vine mai repede cu 1 zi. Dar nu întotdeauna, în rest e regulat. Cum îmi dau seama de zilele fertile? Ultimul ciclu l-am avut pe data de 08.08.2018, trebuie sa îmi vina pe data de 8 septembrie, care sunt zilele fertile? Va mulțumesc din suflet!

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/calcul-perioada-fertila_10392