Sarcina

Ciclul menstrual

Postata de Alyk17 cu 10 ani in urma.

Buna. Eu si cu prietenul meu am petrecut o noapte impreuna. Avem amindoi cite 18 ani. Si ambii suntem virgini. S-a intimplat asa ca noi neam atins cu zonele genitale, dar totul sa produs fara nici un fel de penetrare. Lichidul pre-ejaculator nu cred ca a fost prezent, dar tot cei posibi, si daca e posibil ca a fost, atunci vreau sa spun ca nici cu 2 si nici cu 3 zile inainte de noapte ceea prietenul meu nu a dat drumul la lichidul principal in interiroul vaginului. Doar spre sfirshitul "jocului" prietneul a dat drumul la sperma, dar nici o picatura nu s-a atins de zona a mea genitala. Ziua urmatoare am avut niste dureri nesemnificative in zona buricului aproape de zona genitala, si mi-a venit o scrugere mica maronie cu putin singe,in cantitate destul de mica. Ciclul menstrual pina acum a fost regulat, dar acum intirzie cu 5 zile. Si am simt de parca imi vine insasi ciclul dar de fapt nu e nimic. Am temperatura stabila de 37 de grade. Am fost si la o consultatie la ginecolog, dar despre sarcina nu mi s-a spus nimic concret. Oare se poate spune despre vreo sarcina? Va rog frumos sa-mi dati un raspuns pentru ca retraim amindoi foarte tare si ne ingrijoram. Va multumesc mult din timp!

Raspunsuri (6)

Alyk17

acum 10 ani

Scuze, greseala in text. "Eu si prietena mea"

Alyk17

acum 10 ani

Scuze inca o data, nu e greseala acolo. Am vrut sa spun de lichidul pre-ejaculator ca inainte de ziua ceea prietenul n-a dat drumu cu 3 zile cel putin, si nici un spermatozoid nu a fost prezent acolo.

FreeStyle11

acum 10 ani

Sarcina este exclusa.Fara penetrare, doar in "joaca" nu poti ramane insarcinata.Ai spus chiar tu ca nu a intrat nimic, deci raspunsul e evident.Durerile si scurgerile au alta cauza.Fa un test de sarcina si te lamuresti.

Alyk17

acum 10 ani

Am mai facut un test si a iesit negativ, dar trebuie sa mai fac unul dupa 14 zile de la "joaca". Multumesc de raspuns si atentie.

Alyk17

acum 10 ani

Adica sa inteleg ca lichidul pre-ejaculator nu a avut spermatozoizi in el, pentru ca prietenul meu n-a dat drumul cel putin 3 zile inainte de noapte ceea, si chiar si daca a iesit, s-a atins (posibil) de vulva. Poate fi vorba de sarcina? Multumesc.

delfy finutza

acum 8 ani

buna nu te speria nu e un motiv de angrijorare un copil e bun venit ori când an sa la tine nu se pune problema esti mica mai durează pana ai sa de vi mama te pwp si nu te angrijora😘😘🙏