Sarcina

Ciclul menstrual

Postata de Alemiqtza cu 11 ani in urma.

Am avut un contact sexual cu 3 zile pana in menstruatie.Daca dupa acest contact am menstruatie e posibil sa fi ramas insarcinata?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Putin probabil. Ovulatia, in cazul unui ciclu regulat, a avut loc in urma cu 12-14 zile.

Alemiqtza

acum 11 ani

Multumesc de raspuns!

fusun

acum 11 ani

Daca aveti ciclul regulat, nu e vb de sarcina.DAR daca nu sunteti sigura pe metoda "calendarului" , de ce o puneti in practica? Ciclul poate acum intarzia si din cauza faptului ca va ganditi numai acolo si aveti emotii, chiar fobie...am trecut si eu prin asta, stati calma..Bafta!

Alemiqtza

acum 11 ani

Ciclul a fost regurat,deci pot sta linistita este posibil ca starile mele sa fie din cauza supararilor si pentru ca nu am mancat 2 zile,nu?....mutumesc de raspuns!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sarcina nu este sinngura cauza de intarziere a ciclului menstrual. Alte cauze posibile: stresul, anorezia, tulburari hormonale, tulburari metabolice, infectii pelvine, etc. Deci, da, starea dumneavoastra emotionala poate influenta ciclul menstrual.