sarcina?

Ciclul menstrual

Postata de ramira cu 12 ani in urma.

buna ziua ...luna trecuta am avut un contact sexual neprotejat nu a ejaculat in mine si nici nu am mai continuat.a doua zi mia venit menstruatia care a durat doar 1 zi iar a 2 a zi cateva scurgeri in cantitate foarte mica,,tin sa mentionez ca,cu o saptamana inainte sa imi vina menstra am luat antibiotic omoxacilina pt durerea de masea.miam facut 2 teste dupa 2 saptamani si au iesit negative....luna asta pe 10 mia venit menstra ca a durat 3 zile si nu a curs asa mult ca de obicei.oare sa fie din cauza antibioticului?sau sunt insarcinata?am o secretie vaginala urat mirositoare de culoare alba-roz deschis branzita?

Raspunsuri (2)

snickeritza

acum 12 ani

n-ai cum sa fii insarcinata daca a 2-a zi ti-a venit.te-a tinut putin din cauza antibioticului.si scurgerea...ori ai vre-o bts ori o raceala,ceva

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

leucoreea (scurgerea vaginala) descrisa , insotita de alte semne ca prurit (mancarimi), usturimi la mictiune poate fie expresia unei infectii genitale (vulvo vaginita) de cauza micotica , ce necesita tratament corespunzator, indicat de medicul gineolog.in cazul unei candidoze este neceasr tratamentul antimicotic al ambilor parteneri.trebuie respectate minime reguli de igiena intima, evitarea dusurilor intravaginale foarte dese, o alimentatie redusa in carbohidrati, fructe foarte dulci ce favorizeaza dezvoltarea candidei.