Sarcina si infectia

Ciclul menstrual

Postata de tikapisi cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o problema, acum 2 luni am inceput sa iau anticonceptionale yasmine, am luat din 2 folii pt k am vrut sa mai intarzii 2 zile, mi-a venit cam la 2 zile diferenta, luna aceasta am avut contact pe 6 oct si am mai luat pana pe 8 anticonceptionale desi terminasem duminica prima folie si iar le-am mai luat 2 zile. Pana azi nu mi-a venit si am durere mare de sani si cateodata de mijloc, plus ca am si o scurgere alba foarte groasa si putin mirositoare. Ar putea fi o sarcina sau doar o dereglare?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

leucoreea (scurgerea vaginala) reprezinta o crestere exagerata a secretiilor genitale normale. poate fi ca urmare a unei infectii genitale: vulvo-vaginita, infectia colului uterin, a anexelor (trompelor uterine). este insotita de arsuri, prurit (mancarime). mastodinia (durerea de sani) ca o tensiune mamara poate fi in contextul sindromului premenstrual.

tikapisi

acum 12 ani

Deci nu este ceva cu transmitere deoarece prietenul meu nu a luat nimic. Asta inseamna k am eu ceva inflamat? Cateodata in timpul actului sexual ma doare si parca si ma ustura