Sarcina si cu ciclu?

Ciclul menstrual

Postata de Birtic Alisa cu 8 luni in urma.

Bună am o întrebare am aflat ca sunt însărcinată și de o săptămână am avut câteva sângerări da am avut ba nu am avut dar de ieri am.ciclu aca normal și cu teaguri3de sânge e normal sa am asa ceva și sunt foarte tare

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua,

Felicitari pentru sarcina!

In timpul sarcinii, unele femei pot prezenta sangerari usoare sau pete de sange in primele saptamani, cunoscute sub numele de sangerari de implantare. Aceste sangerari pot fi confundate cu menstruatia normala, iar in cazul dumneavoastra ar putea fi vorba despre asta.

Cu toate acestea, fiecare femeie este diferita, deci este intotdeauna mai bine sa consultati un medic pentru a va asigura ca totul este in regula cu sarcina dumneavoastra.

Este important sa obtineti consiliere medicala pentru a va rezolva ingrijorarile si pentru a primi ingrijire adecvata in timpul sarcinii.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog pentru confirmarea sarcinii si pentru monitorizare: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/sarcina-pe-saptamani_11078