Sarcina sau reactii adverse de la "AC"?

Ciclul menstrual

Postata de Ramona155125809 cu 13 ani in urma.

Am luat anticonceptionale,dar am intrerupt tratamentul si am avut contact sexual... neprotejat fiind primele zile dupa menstruatie si in prima luna am avut ciclu care mi-a intarziat mai mult de o saptamana,iar acum nu a mai venit DELOC!nu am nici un semn k as fii insarcinata,nu ma dor sanii,nu am greturi!se poate sa fii ramas?sau e doar o dereglare din cauza reactiilor adverse de la anticonceptionale?pt.k am dureri k si cum ar trebui sa imi vina menstruatia si scurgeri de secretie foarte solida fata de cum aveam de obicei(lichida).va rog un raspuns cat mai urgent, daca se poate!va multumesc anticipat
Cu stima:Ramona

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Ce astepti ca sa faci un test de sarcina?

Ramona155125809

acum 13 ani

As face daca nu as fi aici in pustietate...din motive personale nu pot ajunge la o farmacie sa iau un test..daca eram in tara era mult mai usor....

Iuli

acum 13 ani

Atunci nici nu vei afla.

Andrei

acum 13 ani

Cel mai probabil e o dereglare cauzata de anovulatia ce urmeaza tratamentului de lunga durata cu contraceptive orale. Dar sarcina nu poate fi exclusa.