sarcina sau nu????

Ciclul menstrual

Postata de anna-marya cu 10 ani in urma.

pot sa raman insarcinata daca am avut un contact sexul neprotejat cu sotul meu in a 3 zi de cm si a lasat in mine???mentionez k imediat dupa m-am spalat

Raspunsuri (5)

bebelina2

acum 10 ani

daca aveti un ciclu menstrual regulat eu zic sa nu va faceti probleme cu siguranta nu se poate sa fi ramas insarcinata ( se poate pune problema unei sarcini si in a treia zi de menstruatie insa in cazuri rare cu dereglari mari de menstruatie si automat si de ovulatie insa nu cred ca e cazul aici)

anna-marya

acum 10 ani

nu nu este cazul k imi vine regulat se mai intampla sa fie difenta de 2 3 zile intre CM actual si cel trecut....MULTUMESC PENTRU RASPUNS

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabilitatea este destul de mica, dat fiind faptul ca perioada fertila este in jurul datei de 14 a unui ciclu menstrul regulat ( de 28-30 de zile).

anna-marya

acum 10 ani

luna trecuta am avut CM pe data de 17 iar luna acasta pe 14 este posibil sa fie perioada de ovulatie?....CM la mine dureaza circa 4-5 zile lunar.

anna-marya

acum 10 ani

Multumesc frumos pentru raspunsuri!