Sarcină ?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11538671973 cu 5 ani in urma.

Bună ziua! Am 22 de ani, în luna septembrie nu mi-a venit menstruația deloc. Ultima data mi-a venit pe 24 august. Pot fii însărcinată? Menționez că am avut relații sexuale cu iubitul meu în fiecare săptămână cu ejeculare în mine. Sunt însărcinată sau este o dereglare hormonala? De aproximativ 2 săptămâni am sânii umflați și sensibili, am crampe abdominale ușoare la fel cum am înainte de a-mi venii menstruația. .. Când pot să fac un test de sarcina? Nu am făcut testul pana acum crezând ca este prea devreme și pentru nu a fii dezamăgită

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006