Sanse de sarcina?

Ciclul menstrual

Postata de Ela cu 10 luni in urma.

Buna ziua. Am 26 de ani si ciclul meu este regulat de obicei, monitorizat cu o aplicatie. Pe data de 13 am avit contact sexual neprotejat, partenerul nu a ejaculat in interior. Menstruatia trebuia sa îmi vina pe 18 insa suntem in 22 si nu mi a venit inca. Am facut ieri, pe 21 un test si a iesit negativ. Trec si printr o perioada de stres excesiv. Sunt sanse sa fiu însărcinată sau sa întârzie de la stres?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

Exista sanse ca menstruatia sa intarzie din cauza stresului excesiv. De asemenea, stresul poate afecta ciclul menstrual si poate intarzia ovulatia. Cu toate acestea, daca sunteti ingrijorata cu privire la posibilitatea unei sarcini, este recomandat sa repetati testul dupa 7 zile sau sa faceti o vizita la medic pentru o evaluare mai detaliata.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/14-motive-pentru-care-iti-intarzie-menstruatia_16108
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/probleme-ce-pot-aparea-in-timpul-administrarii-pilulelor-anticonceptiona_6152
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/totul-despre-testele-de-sarcina_1326