sangerarii

Ciclul menstrual

Postata de lyly@n@ cu 11 ani in urma.

buna fetelor iau yaz de 10 zile si am niste scurgerii maronii care numai trec.pe mine ma tinea ciclu 5 zile si a 6-a zi aveam scurgeri apoi numai aveam nimic dar aqm nu mia trecut si zilnic am scurgeri maronii dc nu stiu e ceva normal vi sa intamplat si voua?pana aqm 2 zile curge un lichid negru si curgea mult aqm curge maro si putin .

Raspunsuri (7)

fusun

acum 11 ani

buna! Ai facut vreun tratament in timpul si/sau inainte de ciclul menstrual? Daca da, asta e cauza.Daca nu, se curata uterul.Daca totusi ti se pare ca e prelungit acest ciclu, mergi la un plafar si cumpara: Tinctura de TRAISTA CIOBANULUI din care sa bei 30 de picaturi dimineata si seara (de doua ori pe zi) in putina apa; si MACERAT Glicerinic din ZMEUR care se ia 50 picaturi de doua ori pe zi, timp de cel putin o luna. ATENTIE :tinctura de Traista ciobanului se ia doar pana se termina sangerarea. De preferat ca tinctura sa fie de la Dacia Plant iar maceratul glicerinic de la PLant Extract!Sper sa-ti fie de ajutor cum mi-a fost mie.MUlta sanatate.

lyly@n@

acum 11 ani

am mers joi la ginecolog si mia zis ca ar putea fi de la chist daca sa spart etc si mia dat no-spa si aulin ptr 5 zile altceva nu am luat.si sangerarile astea tin mult?

fusun

acum 11 ani

Trei , patru zile dupa administrare.Aulin si no-spa sunt pentru dureri....ciudat ...sigur ai fost la ginecolog ?

lyly@n@

acum 11 ani

da am mers la ginecolog

lyly@n@

acum 11 ani

am mers azi la o farmacie si mia recomandat antibiotic norfloxacin 400 mg si calcidin am baut un calciu dela dar nu stiu cum sa fac cu antibioticul mia zis ca e normal cu scurgerile astea si ca, antibioticul ajuta la tratare e bun?pot sa-l iau ?

Alemiqtza

acum 11 ani

Si eu patesc asa....menstruatia dureaza 3 zile si o zi,doua am scurgerile acestea si inainte nu aveam atat de mult.Daca ma gandesc bine au aparut aceste scurgeri de cand am avut infectii urinare de am avut un tratament...Multa sanatate toturor!

Diana

acum 11 ani

eu iau Yaz de aproape un an.. in primele luni e normal sa iti vina scurgeri asa .. eu l''''am luat pt ca am facut endometrioza si dupa 6 luni mi-a trecut. au fost luni in care am avut si 2 saptamani scrugeri inaintea ciclului menstrual si nu am avut nimic grav, inca din contra m''''am simtit foarte bine dupa. acum , dupa ce au trecut 6 luni mai am odata la 2-3 luni cate o scurgere de 2-3 maxim 4 zile inaintea ciclului. depinde de organism cum il asimileaza. Acum doctorul mi''''a recomandat sa le iau pana la prima sarcina, pentru prevenirea chisturilor si protectie. Ma simt super bine, merita toti banii :)