sangerari

Ciclul menstrual

Postata de lyly@n@ cu 11 ani in urma.

iau yaz de 8 zile ,am luat prima pastila in prima zi de ciclu insa pe mn ma tinea 5 zile aqm e a 8-a zi am sangerari nu curge mult curge putin dimineata sau dupa masa sia tat dar zilnic e ceva normal sau nu?

Raspunsuri (2)

lyly@n@

acum 11 ani

si atat scz

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Anticonceptionalele contin hormoni si astfel intreg ciclul menstrual este "dictat"de actiunea lor (modificarile pot fi datorate lor). Este indicat sa urmariti scurgerile sangvine si in cazul repetarii simptomelor sau accentuarii sangerarilor sa luati legatura cu medicul care v-a recomandat tratamentul in eventualitatea schimbarii.