sangerari prelungite intre menstruatii

Ciclul menstrual

Postata de Lory23 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! am 19 ani si nu am un ciclu regulat.De o saptamana am sangerari.Ce poate insemna acest lucru? Mentionez ca in luna aprilie am folosit contraceptia de urgenta.Poate fi asta o cauza?Poate fi vorba de o sarcina extrauterina?
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi vorba de multe. In primul rand se face un test de sarcina dupa orice accident de acest gen. Apoi, daca iese negativ mai multe zile la rand, se merge la consult ginecologic urgent.

Lory23

acum 12 ani

Multumesc!

ionela

acum 9 ani

buna ziua,in luna iunie am avut menstruatie de pe 15 pana pe 21 iunie,pe urma la inceputul lunii iulie cam pe 4 a inceput sa am niste scurgeri maronii,ce poate insemna asta.am facut un test de sarcina dar a iesit negativ,m am ingrijorat k nu stiu ce este. va multumesc dak m ati putea ajuta