sangerari dupa oprirea administrarii anticonceptionalelor tri regol

Ciclul menstrual

Postata de anubis cu 11 ani in urma.

am luat timp de 2 ani anticonceptionalele tri regol,sub indrumarea medicului!de doua luni am oprit administrarea lor!menstruatia propriuzisa nu mi-a venit,insa atunci cand trebuia sa imi vina,am inceput sa vad scurgerile vaginale rosiatice...asta tine deja de 2 saptamani!e normal sa am sangerari dupa ce opresc administrarea anticonceptionalelor?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pot aparea sangerari post administrare de anticonceptionale. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog mai ales daca acestea persista si cresc cantitativ.