sangerare dupa contactul sexual

Ciclul menstrual

Postata de aleleoca cu 10 ani in urma.

Buna ziua am o mica problema de o sapatamana am avut menstruatia iar acuma in weekend am avut contact sexuala iar dupa terminarea contactului sexual am sangerat. Este ceva grav sau doar o infectie ?

Raspunsuri (5)

mihaela

acum 9 ani

Si mie la fel mi s.a intamplat menstruatia ma tinut decat 3 zile dar de data asta curgea ceva mai gros ca de obicei apoi dupa 3 zile s.a orit am avut un contact sexual iar dupa acel contact sexual iar apoi am sangerat dar nu foarte mult. Cred ca ar trebuii sa mergi la un medic ginecolog ceea ce o sa fac si eu.

dana

acum 9 ani

care e raspunsul intrebari??
ce e de facut?

Maria

acum 8 ani

Pt prima intrebare: cred ca e vorba de o rana pe col sau de o infectie. Ambele sunt suficient de grave oncat sa necesite prezenta la medic. Rana netratata se tansforma in cancer de col uterin, iar infectiile cu Chlamydia, Gonoree, etc, pot duce la infertilitate. Papanicolau, eventual colposcopie, secretie vagina, culturi de col. Cam asta e de facut. In al doilea caz, e posibil sa fie vorba de o dereglare hormonala, dar din nou acest lucru nu poate fi stabilit decat de un medic. Mergeti la medic.

gabi

acum 8 ani

Mi a trecut ciclul de 7zile si acum dupa zilele astea am avut act sexual cu iubitul si am avut o sangerarw dupA putin dc oare cine spune rog sunt ingrijorAtA

gabi

acum 8 ani

Mi a trecut ciclul de 7zile si acum dupa zilele astea am avut act sexual cu iubitul si am avut o sangerarw dupA putin dc oare cine spune rog sunt ingrijorAtA