Sangerare anormala

Ciclul menstrual

Postata de AnaPop cu 10 ani in urma.

Buna seara! Saptamana trecuta am avut contacte sexuale cu prietenul meu, toate protejate si fara incidente... Duminica a avut loc ultimul contact si luni dimineata m-am trezit cu o pata maronie pe chilot... Luni si marti mi-a curs extrem de putin, culoare maro.. Menstruatia ar trebui sa imi vina abia in 18, adica duminica aceasta.. Este posibil sa fiu insarcinata sau ... ?

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Tulburari de ciclu menstrual. Cred ca este vorba de o dereglare a ciclului menstrual care poate avea mai multe cauze si care trebuie neaparat investigata. Va recomand sa va adresati medicului dumneavoastra ginecolog care va va spune ce trebuie sa faceti. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

victoras

acum 10 ani

Nu cred, in ruptul capului sa fie o dereglare!!! Parerea mea este ca ai o rana pe colul uterin,rezolvabila dealtfel, asa ca fuga la ginecolog.Nu amina ,fiindca asemenea episoade, daca se repeta pot sa se transforme in altceva!!!Si, mai ales ,nu dispera fiindca se poate rezolva!!!