salut

Ciclul menstrual

Postata de nastasestresu cu 13 ani in urma.

nu mi-a mai venit de vreo luna.nu stiu ce se intampla,de fiecare data intarzie,uneori si doua luni iar cand se apropie sa vina,am dureri la ovarul stang abia ma pot ridica din pat.am avut deja chisturi destul de mari anul trecut din cauza intarzierii ciclului,le-am tratat.e posibil sa se fi format iar vreun chist?

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 13 ani

Da este posibil, acum nu ,mai urmezi nici un tratament?
Chisturile au disparut sau ce s-a intamplat cu ele?

nastasestresu

acum 13 ani

acum nu mai urmez niciun tratament.am urmat timp de vreo 4 luni cu Cervucid am fost la ginecolog la ecograf si mi-a spus ca nu mai am,s-au tratat.multumesc

danyelin

acum 13 ani

Buna.Din ce spui tu eu inteleg ca s-ar putea sa ai de fapt ovar polichistic.Du-te la ginecolog si cere-i sa-ti faca un set de analize.Ai putea avea probleme cu glanda tiroida,vezi cum stai cu glicemia.Exista o serie de factori care duc la formarea chisturilor,le tratezi si iar apar.Propriu zis ar trebui inlaturata cauza.Daca ai dereglari de ciclu,dureri mari ar fi cazul sa-ti faci chiar un set de analize mai amanuntite.O zi buna!