Sa iau sau nu pilula de a doua zi?

Ciclul menstrual

Postata de roxana.p87 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Am nevoie urgenta de un sfat,va rog...Aseara am avut primul contact sexual,penetrarea himenului a fost neprotejata(si fara alte incidente) iar apoi am folosit prezerv.Astazi mi-a venit cm (care este neregulat), ar trebui sa imi fac griji si sa iau pilula de a doua zi??va intreb pt ca am inteles ca nu e tocmai benefica din toate punctele de vedere...Va multumesc anticipat!!!

Raspunsuri (2)

Flavia

acum 12 ani

Buna din ceea ce am citit acolo tu ai avut primul contact sexual si a fost neprotejat si iti faci griji desi sunt slabe sanse sa ramai insarcinata din prima insa daca ti-a venit menstruatia nu ai de ce sa iti faci griji esti ok data viitoare foloseste prezervativ:p

aaaa

acum 12 ani

Pastila de a doua zi este o adevarata bomba hormonala care poate deregla organismul.Trebuie evitata utilizarea acesteia.