sa iau pilula de a 2 zi sau nu?

Ciclul menstrual

Postata de ioniciiii cu 10 ani in urma.

buna ziua! pe 10 august mi-a venit menstruatia a cazut intr-o sambata..marti trebuia sa iau din nou anticonceptionalele diane ..dar am zis sa mai fac o pauza ..urmatoarea marti am avut contact sexual neprotejat si parteneru s-a terminat in mine ..asta ar insemna a 11 zi de cand mi-a venit menstruatia ..ce sa fac e posibil sa raman insarcinata? sa iau pilula de a 2 zi?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru a impiedica o posibila sarcina mai binei apelati la anticonceptionalele de urgenta.

ioniciiii

acum 10 ani

va multumesc!