Sa fie efectul Escapelle?

Ciclul menstrual

Postata de iulia12321 cu 11 ani in urma.

In data de 2 Sept am facut sex si prezervativul s-a rupt. Adica avea doua gaurele de parca ar fi fost impuns cu acul. Insa el nu a ejaculat. Am luat Escapelle in primele 12 ore. In data de 14 Sept a inceput o sangerare maronie. Credeam ca urmeaza sa imi vina ciclul, insa cantitatea este foarte redusa. Sangerarea continua si pana acum. Luna trecuta mi-a venit in 17. Ce este aceasta sangerare?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi cauza administrarii anticonceptionalelor de urgenta, deoarece ele sunt adesea urmate de tulburari ale menstruatiei.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

iulia12321

acum 11 ani

Daca este o dereglare, ma gandesc ca trece pana la urmatorul ciclu. Insa, se poate pune problema despre o sarcina? La medicul ginecolog voi merge, insa sa se faca luni, in weekend nu stiu cine are deschis. Multumesc!