Sângerare rozalie la sfârșitul menstruației? Tratament cu ovule pentru stafilococ coag negativ ?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11551867244 cu 5 ani in urma.

Bună ziua! Am 17 ani și primul meu contact sexual avut loc pe data de 6 ianuarie în ultima zi de menstruație . Am folosit metodata p***atului întrerupt. De atunci o facem protejat și verificam prezervativul (îl umplem cu apa).
Prima luna după aceea menstruația mi a venit regulat. La câteva zile de la primul contact sexual am avut niște crampe ingrozitoare + balonare care au durat cam toată luna.
Apoi la câteva săptămâni după mi a venit din nou regulat la 27-28 de zile, 4zile. A fost prima mea menstruație însoțită de crampe și dureri.
Luna aceasta mi a venit puțin întârziat la 30 de zile. Ma ținut mai mult decât de obicei, 5 zile, iar de 2 zile am scurgeri ușoare rozalii.
Precizez ca am făcut și un control la medicul ginecolog deoarece aveam dureri în timpul actului sexual și scurgeri albicioase abundente și am luat tratament cu ovule pentru stafilococ coag negativ.
Este posibil ca menstruația sa mi fi întârziat de la asta și sa se manifeste cu aceste pete rozalii, care de regula ma țineau o zi după terminarea ciclului și erau maronii?
Este posibil sa fiu însărcinată?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/semne-si-simptome-ale-afectiunilor-vaginale_10031