Sângerări rosii la 6 zile dupa terminarea ciclului?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11610581051 cu 3 ani in urma.

Buna!Am ciclul menstrual regulat, care mi s a terminat pe 5, zi in care am avut contact sexual protejat, pe 6 am luat pilula de a doua zi.Pe data de 11 am observat sângerări si dureri de burta exact ca cele din perioada ciclului.Aceste sângerări au durat pana pe 13.E posibil sa fie de la o sarcina?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091