Rog urgent un sfat

Ciclul menstrual

Postata de riany cu 12 ani in urma.

Am o fata de 17 ani si are dureri de burta si mici sangerari,ea ac***a ciclu incepand cu data de 27 dec. si durerile persista,noi locuim la tara si medicul de fam.nu este azi la cabinet si pana luni mi se pare mult ,credeti ca ar fi mai bine sa merg la dr.cu ea azi ?

Raspunsuri (4)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Daca simtiti ca trebuie sa o duceti la un consult medical probabil ca este cea mai alegere. Daca durerile sunt sub burta, in zona uterului este mai bine sa o duceti la un medic ginecolog, chiar daca fiica dvs este virgina.

riany

acum 12 ani

Va multumesc frumos ptr sfat .Durerile se afla sub burta usor spe partea stanga.

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Puteti sa mergeti la camera de garda a unui spital de stat. Daca puteti veni in Bucuresti Spitalul Polizu are camera de garda.

Pena

acum 12 ani

Asa ar trebui, ca pana luni este mult.. Sangerarea de lunga durata duce la anemierea organismului. Va trebui sa mergeti la un cab particular, fara trimitere de la med defamilie. In Iasi, unde locuiesc, costa cam 50 lei consultatia, plus 50-80 lei echografia, plus reteta....Sanatate.