reactii adverse postinor

Ciclul menstrual

Postata de trinna cu 13 ani in urma.

buna, am 25 de ani si in urma unui contact sexual, prezervativul s-a rupt. am folosit postinor 2 imediat dupa aceea iar intr-o sapt mi-a venit ciclul care timp de o saptamana a avut o culoare ciudata maronie inchis, ca mai apoi sa vina normal dar aceasta este deja a doua saptamana, ceea ce mi se pare prea mult; credeti ca este normal in urma administrarii postinor sa se intample asa ceva??
multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Calculeaza inceperea ciclului doar din momentul in care a devenit sangerare rosiatica, nu maro. Mi s-a intamplat acelasi lucru de la escapelle: a venit vreo saptamana (daca nu mai mult chiar) maroniu (scurgere), iar dupa aceea ciclu normal, rosiatic, timp de 4-5 zile, cat dureaza de obicei. Pe urma totul a intrat in normal. Daca sangerarea rosiatica dureaza mai mult de 7 zile, mergi la medic.