Pt Dr Cristina Irina va rog sa ma ajutati!!!

Ciclul menstrual

Postata de laura-alexandra 21 cu 12 ani in urma.

Pt Dr Cristian Irina va rog sa ma ajutati!!!
Ma numesc Laura si am fost diagnosticata cu o infectie urinara mai veche si am facut un ecograf si doamna doctor a sesizat ca asa avea ceva pe tromapa stanga si mi-a prescris anticonceptionale yazmin pt 1 luna, pe care le-am luat din prima zi de ciclu,la aceeasi ora tin sa mentionez ca este prima data cand iau anticonceptionale.Nu am avut reactii adverse voma ,diaree,doar ca de la prima zi de ciclu si acea scurgere maronie ma tinut vreo8 zile.Azi am luat ultima pilula din bliser cea alba si tot azi mi-a venit ciclu.In prima parte a zilei mi-a venit sange curat iar acum spre seara amestec intre sange si o scurgere transarenta.Intrebarea mea este:este bine ca imi vine ciclu sub forma asta si este ff putin????dupa calendar azi trebuia sa imi vina.va rog sa imi raspundeti

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in timpul administrarii contraceptivelor apar modificari de flux al sangerarilor de privatie (falsa mesntruatie) : mai mult sau mai putin. Scurgerea alba (fluor alba) reprezinta o secretie marita a vaginului. cauzele sunt de obicei emotionale sau conflicte psihice. aceasta se vindeca de la sine. o scurgere transparenta poate fi expresia unei alergii la prezervativ sau diafragma.