probleme ovare

Ciclul menstrual

Postata de crim cu 9 ani in urma.

Am o inflamatie nasoala la ovarul drept si nu mai am ciclu de 50 zile. Ce sa fac?

Raspunsuri (2)

sim111

acum 9 ani

//sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/chisturi-la-ovare-simptome uite,citeste asta,si trebuie sa mergi neaparat la un ginecolog care sa vada ce se intampla,nu lsa asa,pt ca cu ovarele din cate stiu si am patit si eu nu e de gluma. eu timp de aproximativ2 luni/3 aveam la fel..cate odata impresia ca ma arde sau ma strange burta,si ajunsesem sa`mi fie frica cate odata la ce dureri aveam sa mai respir ca aveam impresia ca se sparge ceva in mine....si cand m`am dus la control am descoperit ca aveam tumore pe ovar... nu vreau sa mai treaca nimeni prin ce am trecut eu. am citit si eu si m`am interest foarte mult despre asta si cica sunt foarte multe femei in ziua de astazi care mor din cauza asta. cica tumoarea pe avar nu are aproape nici un simtom...si daca ai,nu iti dai seama,crezi ca e ceva normal. nu vreau sa sperii pe nimeni,dar stiu prin ce am trecut eu si nu vreau sa mai treaca nimeni. va urez multa sanatate.

sim111

acum 9 ani

aaa,si inc ceva..eu am prefetat mai intai sa risc fara opertie si sa incerc sa o tratez prin pastille... pastille naturistice.. am luat,si inca mai iau ``bionatura plus active zeolite silicic`` este foarte bun. tumorea mea a scazut foarte mult,ii multumesc lui Dumnezeu ca m`a ajutat. mai am foarte putin si m`i se duce de tot.