Problema menstruala

Ciclul menstrual

Postata de anutzza258 cu 9 ani in urma.

Am probleme cu ciclu menstrual...Imi vine fix la 2 luni...Am 14 ani si pe 17 feb mi-a venit prima data si a durat 6 zile..dupa mi-a venit pe 4 aprilie....si acum pe 12 iunie.. Nu stiu ce sa fac..la ginecolog nici in ruptul capului nu vreau sa ma duc..ce trebuie sa fac ?

Raspunsuri (1)

Dr. Diana Enachescu

acum 9 ani

După prima menstruaţie, poate trece ceva timp până la următoarea – menstruaţiile sunt adesea foarte neregulate în primii ani. Este posibil ca menstruaţia ta să dureze 2-3 zile o dată şi mai mult de o săptămână data următoare. Nu te îngrijora dacă va fi aşa. Menstruaţiile se vor stabiliza ulterior şi pentru majoritate femeilor ajung să vină "după ceas".
Pentru mai multe informatii: http://www.youtube.com/watch?v=PkAfldv6IA4