prea mult oare?

Ciclul menstrual

Postata de spulberytza cu 13 ani in urma.

inainte de ciclul menstrual mi-au curs in fiecare zi cate o picatura doua de sange pe absorbantele alea zilnice ,la inceput am crezut ca sunt insarcinata si am facut un test de sarcina in urma efectuarii testului am lamurit problema ca nu sunt gravida si dupa o zii si-a facut aparitia si ciclul menstrual dar acum e deja in ziua a 9 si tot nu se opreste e prima data cand patesc asa ceva oare ar trebui sa ma ingrijorez ......
cristina 22 ani

Raspunsuri (3)

selinuta20

acum 13 ani

buna cristina ai o dereglare hormonala incearca sa iei pilule dute la doctor ca sa iti recomande intre timp ca sa il opresti cumpare de la farmacie maleat de ergometrina opreste sangerarea
sunt fiole injectabile dar tu le bei.si mie mi sa intamplat.

Victor Richard

acum 13 ani

Inainte sa-ti autoadministrezi vreun tratament mergi la medic. Poate tratamentul sa influenteze eventualele investigatii sau analize pe care ti le recomanda medicul. In plus, stiu ca astfel de substante, sunt destul de periculoase pentru ca determina coagularea sangelui si de aici risc de tromboze. Posibil sa fie vorba despre vreo boala inflamatorie pelvina care a survenit in timpul menstruatiei, o dereglare hormonala, etc.

raluca

acum 13 ani

Mergi la un control ginecologic, nu este normal ce ti se intampla.