poti ramane insarcinata dak fc sex neprotejat a4zidupa ciclu?

Ciclul menstrual

Postata de cryss cu 14 ani in urma.

Felicitari pentru sarcina!
Teoretic, daca ciclul menstrual este regulat (28 zile), ovulatia are loc intre a 10 si a 16 zi din ziua in care menstruatia a inceput. La carte se spune ca in cazul unui ciclu de 28 de zile, ovulatia ar avea loc chiar in a 14 a zi. Mai precis, in cazul tau, poti calcula varsta sarcinii incepand cel mai devreme din data de 17 martie (sigur ca exista o marja de eroare de cateva zile).
Daca ciclul este neregulat, poti calcula cu aproximatie data ovulatiei, ca fiind cu 14 zile inainte de data sosirii urmatorului ciclu (ex - daca data in care a inceput menstruatia este 15 Martie, ovulatia s-a produs: 15 Martie-14 zile inseamna 2 Martie (se ia in calcul si ziua din care incepem sa numaram) . Daca observi ultimele trei luni de menstruatie si nu ai ciclul regulat, poti face o medie.
Succes!

Raspunsuri (176)

cryss

acum 14 ani

poti ramane insarcinata dak fc sex neprotejat in a4zi dupa ciclu?ati putea s imi dati un sfat?

viorica

acum 12 ani

POT RAMANE GRAVIDA DUPA CE AM TERMINAT PASTILELE ALBE?

niculina

acum 10 ani

da

constantin florina

acum 9 ani

pot ramane insarcinata in a doua zi dupa menstruatie ??

Adrienne

acum 14 ani

Teoretic orice este posibil. Depinde de organismul fiecareia, cate zile tine ciclul,cand se produce ovulatia.......

cryss

acum 14 ani

la mine intre3si5 zile.de abicei iarna ma tine mai mt.mersi pt sfat

adyandy14

acum 13 ani

vb pe id me adyandy14 te astept cu un buz

sarafina

acum 14 ani

Citat:
poti ramane insarcinata dak fc sex neprotejat in a4zi dupa ciclu?ati putea s imi dati un sfat?

teoretic nu

Tanya146052

acum 14 ani

Poti! eu am ramas insarcinata dupa a2 zi, nu-imi pare rau.......o sa nasc o fetita in septembrie.......

DeeutzaV

acum 14 ani

LA MINE TINE 7 ZILE MENSTRUATIA...SI VREAU SI EU SA RAMAN INSARCINATA DAR PANA ACUM NU AM REUSIT...:(..INTRETIN RELATII NEPROTEJATE CU PRIETENUL MEU DE 2 ANI DE ZILE SI NU AM RAMAS..:(..EU AM O SECRETIE CARE IMI CURGE MAI TOT TIPUL...AM PRIMIT UN RASPUNS IN LEG CU ACEASTA SECRETIE(In mod sigur este o cervicovaginita ...va recomand consult si recoltare de secretie...trebuie vazuta starea colului, iar tratamentul tb sa se adreseze si dvoastra si partenerului...aveti si dureri premenstruale ...dismenoree...un consult ar fi indicat)CREDETI CA ASTA AR PUTEA FI MOTIVUL PENTRU CARE NU RAMAN...CE TREBUIE SA FAC..:(

nicol

acum 10 ani

fati intai niste analize si un papaniolau

Adrienne

acum 14 ani

Sfatul este foarte bun, ar fi bine sa-l urmezi.

DeeutzaV

acum 14 ani

Citat:
sfatul este foarte bun, ar fi bine sa-l urmezi.

pey da...asta voi face...dar are vreo legatura aceasta secretie cu faptul ca nu am ramas pana acum???

Adrienne

acum 14 ani

Inteleg ca ai trimis o intrebare la Consulta Medicul si ai primit un raspuns ca....probabil ai......si ti-a recomandat un consult de spacialitate. Nu te poti agata de un presupus diagnostic si sa cauti singura tratamente. Este posibil sa ai toate necazurile de la acea scurgere,dar trebuie sa vezi ce se ascunde in spatele aceste-i scurgeri, poate fi orice, de la o bts,la altele mai grave. Mergi neaparat la medic, numai el iti poate raspunde...Daca citesti cu atentie pe acest site,vei vedea ca se spune ca ,aceste raspunsuri sunt doar niste pareri si ca pacientul sa mearga la medic.

olimpia84

acum 14 ani

eu am ramas insarcinata cam in a 4-a zi dupa ciclu,fiind singura data cand am facut-o neprotejat.Am luat Postinor care cica e garantat 99.9% exact dupa prospect si am deja o fetita de aproape 8 luni. Slava exceptiilor!!!!!!

irina

acum 13 ani

e o vitamina ce ajuta la conceperea bebelusului te rog sa mi ras si eu incerc dar nu reusesc multumesc

Andreeaa

acum 12 ani

Imi poti lasa te rog id-ul tau de mess?

Utilizator11699036376

acum 6 luni

Fertilovit

Utilizator11710249284

acum o luna

Buna cum se numeste vitamina

DENISA

acum 14 ani

POT RAMANE INSARCINATA A TREIA ZI DUPA CICLU DACA NU MAM PROTEZAT??

Pag 1 din 9