Pot scurta durata sangerarii?

Ciclul menstrual

Postata de junioara2006 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,as avea si eu o intrebare,poate ma puteti ajuta cu niste trucuri babesti sau orice alceva,as dorii sa stiu daca sunt metode(nu medicamente)pt a reduce sangerarea ciclului menstrual,ma apropriu de urmatorul ciclu si plec la mare,am auzit tot felul de zvouri,calciu etc,imi spune o solutie cat de cat sanatoasa?Va multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Nu, nu exista. Luati niste calciu efervescent ca sa nu fie sangerarea excesiva dar de scurtat nu stiu daca se va scurta. Folositi cu incredere tampoane interne.

junioara2006

acum 13 ani

e adevarat cum am auzit?Ca dak intretii relatii sexuale in a 3 zi de la menstruatie cand nu mai ai dureri etc iti scurteaza sangerarea,adica ti-o opreste?eu am intrebat medicul ginecolog si a afirmat,a incercat cineva?imi poate spune cineva care a experimentat si a functionat?multumesc!

Iuli

acum 13 ani

Nu, nu este adevarat.

junioara2006

acum 13 ani

ai incercat?sau e dupa parerea ta?ms pt raspuns:D

Iuli

acum 13 ani

Cred ca ambele. Daca stau sa ma gandesc s-a intamplat si nu am observat acest efect.