pot sa raman insarcinata atat timp cat am luat pastilele corect?

Ciclul menstrual

Postata de lido cu 13 ani in urma.

e prima data cand am folosit antic. triregol .Au trecut aproape 18 zile de cand le-am terminat dar CM. inca nu mi-a venit ..e posibil sa fiu insarcinata?

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

La schimbarea anticonceptionalelor apar frecvent dereglari menstruale.

lido

acum 13 ani

multumesc mult de raspuns....problema mea e ca 6 luni nu am luat antic. si acum cand a venit sotul in tara am luat timp de o luna triregol ..nu am patit niciodata sa-mi intarzie CM. atat de mult si sunt stresata ptr. ca am 2 copii frumosi si nu-mi mai trebuie altul de asta m-am si protejat .Sunt si stresata ca nu-mi vine si mi se pare ca am toate simptomele...cat sa mai astept?pot sa fac un test de sarcina?sau nici testul nu e 100% garantat.Multumesc ca v-ati facut timp liber sa-mi raspundeti..

Iuli

acum 13 ani

Fa un test de sarcina.

ina

acum 13 ani

daca ai luat o singura luna aceste anticonceptionale si le-ai intrerupt e normal sa se produca o dereglare. Daca au trecut 2 saptamani de la ultimul contact sexual fa un test de sarcina, dar nu cred ca esti insarcinata.