pot ramine insarcinata ?

Ciclul menstrual

Postata de elev cu 9 ani in urma.

Buna am nevoe de sfaturi
pe data de 20 iunie am facut sex a 6 oara protejat si in acest timp sa rupt prezervativu da nustiu dac a ejecuat in mine sau nu dupa o zi mea venit ciclu regulat ac de obicei este posibil sa fi ramas insarcinata sau nu ,sfaturi cit mai curind varog

Raspunsuri (5)

Anonim

acum 9 ani

Daca veneai cu aceasta intrebare mai curand ti-as fi sugerat ca imediat sa iti administrezi pilula de a 2-a zi. Cu parere de rau iti spun ca atunci cand ai contact sexual neprotejat chiar daca ejaculeaza sau nu unde trebuie exista riscul unei sarcini.

elev

acum 9 ani

da am facut protejat

Anonim

acum 9 ani

Ai spus ca s-a rupt. Nu stii cand s-a intamplat asta deci tot neprotejat este. Daca vrei tu este partial neprotejat. Nu este ceva de luat in gluma sau de amanat. Decizia este a ta. Daca treci cu bine peste asta ai grija ca data viitoare sa nu se mai intample sau daca se intampla ia repede pastiluta. O seara faina si doamne ajuta.

Mina reg

acum 9 ani

Buna draga mea,

Din pacate exista mica posibilitate sa ai un Bebelus in burtica. Daca Dumnezeu iti va da acest Bebelus sa stii ca este un dar, este cel mai frumod lucru din lume, chiar daca vine intr un moment care tie ti se pare nepotrivit.
Stii ca la 8 ssptamani bebelusul din burtica ta are o inimioara care ii bate, are manute, picioruse, gurita si ochisori?
Daca esti insarcinata si Dumnezeu a vrut ca tu sa fii mamica, nu e o intamplare ... Este mana Lui!

elev

acum 9 ani

chear daca mea venit ciclu regulat ca m-am informat si din alte surse si se spune ca e posibil sa intirzie dupa contactul sexual