Pot ramane insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de Miahela222 cu 11 ani in urma.

Daca am facut sex, la cateva zile mi-a venit ciclu, pot ramane insarcinata?

Raspunsuri (8)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Perioada fertila ( ovulatorie) se aflla la 12-14 zile inainte de urmatoarea menstruatie, prin urmare, sansele de a ramane gravida sunt mici( in cazul unui ciclu menstrual regulat).

Miahela222

acum 11 ani

Si in cazul unu ciclu neregulat?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

In acest caz este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

Miahela222

acum 11 ani

Deci dupa cate am inteles,nu pot ramane;)

lenuta 1997

acum 11 ani

Dece nu pot ramine insarcinata.eu tot timpu am relatiie cu sotu meu dar nu pot sa ramin insarcinata.

flavi

acum 11 ani

buna..as dori sa stiu daca mai raspunde cineva pe acest site!

simona87

acum 10 ani

este posibil sa raman gravida
in prima luna din an mia venit CM pe 3 ianuarie si sa sfarsit pe data de 8 la cateva zile adica pe 12,14 am facut dragoste cu sotul meu si iarasi din nou pe 18,19 la fel ,credeti ca este posibil sa fi ramas insarcinata ,ne dorim foarte mult un bebe dar... problema este ca pe 2 februarie mi-a venit CM insotit cu dureri suportabile ,este posibil sa am ciclu peste sarcina ,ASTEPT RASPUNS URGENT
Va multumesc

mihaela

acum 9 ani

Am facut sex neprotejat inainte cu 4 5 zile si dupa mi a venit ciclu pot ramine gravida?