pot ramane insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de daniii1993 cu 12 ani in urma.

am avut un contact sexual neprotejat in a16-a zi a ciclului menstrual si partenerul meu a ejaculat in mine...mi`a spus ca nu pot ramane insarcinata daca nu am avut orgasm (ca nu am avut).vreau sa stiu daca este adevarat si daca pot ramane insarcinata gen daca sunt fertila in acea perioada.normal ar trebui sa`mi vina menstruatia luna asta pe 25 dar am foarte mari dubii.astept un raspuns urgent va rog! multumesc!

Raspunsuri (4)

alina_me

acum 12 ani

eu cred ca da...si cred ca erai in preajma ovulatiei,insa depinde cand e perioada de ovulatie la tn.orgasmul doar ajuta ca spermatozoizii sa ajunga mai rpd la destinatie.daca iti intarzie menstruatia cred ca ar fi bn sa faci un test de sarcina...

deeadee

acum 12 ani

Nu prea are nicio treaba orgasmul cu sarcina:| Poti ramane foarte bine insarcinata fara nicio urma de orgasm...

DARA

acum 12 ani

Daca sarcina ar avea legatura cu orgasmul, atunci femeile violate nu ar ramane insarcinate, nu crezi?
Partenerul tau nu te protejeaza, nu are grija de tine. Te mai si pacaleste urmarind numai placerea proprie.A i grija de tine

rahela

acum 12 ani

draga mea!! nu te lasa paca;ita de toti!! ia si documenteaza-te tu!!! ORGASMUL si SARCINA nu au nici o legatura!!! in perioada cand ai avut contactul sexual, e perioada cu cele mai mari posibilitati de a ramane insarcinata!!! mergi si fa-ti un test!