pot ramane insarcinata daca am facut sex neprotejat inante de ciclu cu 4 zile?

Ciclul menstrual

Postata de arashhhh cu 12 ani in urma.

Pot ramane insarcinata daca am facut sex neprotejat inainte cu 4 zile sa mi vina ciclul?
Eu nu am un ciclu tocmai regulat(cateodata imi vine regulat catedata imi intarzie cateva zile)si luna aceasta mi a venit regulat la 28 de zile pe data de 21.Inainte cu cateva zile pe 17 si pe 18 am facut sex neprotejat(pe 18 am facut de 2 ori si de fiecare data a ejaculat in mine).Cum am zis mai sus mi a venit dupa aia pe 21 ciclu dar nu m a tinut doar 3 zile(se mai intampla uneori sa ma tina zile nu ii prima data de regula ma tine pana in 5 zile).Doresc sa stiu cat de mari sau mici ar puta fi sansele sa raman insarcinata,chiar imi doresc sa se intample si daca este cazul sa fac un test de sarcina si cam dupa cat timp. va multumesc anticipat!

Raspunsuri (109)

Iuli

acum 12 ani

Poti ramane insarcinata absolut oricand deoarece nu stii cand anume se produce ovulatia. Aceasta se poate produce oricand, inclusiv de mai multe ori pe luna. De asemenea, Chiar fara ejaculare in interior, barbatul elimina in timpul actului sexual un lichid ce contine suficienti spermatozoizi cat sa fertilizeze ovulul. Nu inteleg, daca nu va doriti copii, de ce nu folositi prezervativul! Testul de sarcina se face la cel putin 3 saptamani de la actul sexual sau 1 sapta,ana de intarziere si se repeta dupa inca catvpeva zile-o saptamana.

arashhhh

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns.O sa fac testul de sarcina si sper sa iasa pozitiv.
Multumesc anticipat

Anca

acum 9 ani

Doamna/domnisoara a fost destul de clara: isi doreste o sarcina . Prin urmare a-ti pute sării partea cu " dacă nu va doriți sa rămâneti însărcinate,folosiți prezervativul,etc".

Musat Edwin

acum 9 ani

Si daca folosesti prezervativ...exista riscul sa se rupa...asa cum tocmai am patit eu....si se intampla sa nu simti ca se rupe si termini inauntru!!!

ramona

acum 11 ani

pot sa fiu insarcinata daca nu mia venit o luna si nu am facut nimic pentru ca sotul e plcea

pisi

acum 11 ani

Buna am si eu o problema in luna martie mia venit ciclu pe 12 , in aprilie trebuia sa imi vina pe 12 dar inainte cu 2 zile am facut sex neprotejat cu iubitul meu dar nu a ejaculat in mine .Problema e ca nu mia mai vfenit ciclu deja e a treia zi cand imi intarzie si nu mai stiu ce sa fac sunt disperata .Ajutatima va rog.

Ionescu Andreea

acum 10 ani

Eu am facut dragoste inainte cu 4 zile sami vina ciclu si am facut neprotejat,pot sa raman insarcinata? sper ca nu :(

EDI

acum 8 ani

Draguto o saptamana inainte si una dupa ciclu poti sa faci dragoste sau sex si pote sa ejaculeze imauntru pt ca ovulatia se face dupa circa10/12 zile de la ciclu.

serban maria

acum 7 ani

buna seara,,, vreau sa stiu...iubitul meu a facut sperma in mine 2 zile si acuma a venit clicu.. pot sa raman gravida? cum sa fac sa raman gravida si sunt surd-muto..

Utilizator21615010577

acum 3 ani

Eu la fel am aceeași întrebare, vă rog dacă aveți răspuns să mă ajutați. Mă simt foarte prost(((.. Nuștiu ce să fac...

Utilizator21615010971

acum 3 ani

E aceeași situație, am făcut sex cu iubitul meu de două ori dar de fiecare dată nu a ejaculat in mine. Problema e că nu mi-a venit ciclu, deja de 3 zile, ce mă fac? Aș putea fi rămas însărcinată? Vă rog să mă ajutați..

[email protected]

acum un an

Buna noi vrem bebe si cit nu as incerca nu se primeste de ce oare?avem 5 lune decind incercam un bebe si nu se orimeste sfatuiteni ceva??

test

acum 10 ani

poti depista sarcina la ecograf la o saptamina
?va rog raspundeti....mersi

Mojzi Henii

acum un an

Bunaa, nu cred ca se poate depista sarcina, dar i mica mica bulina neagra se va vedea.

ionut

acum 10 ani

vreau sa stiu, ai ramas insarcinata ?

alexandra

acum 10 ani

buna!mi-a intarziat menstruatia 4 zile si eu fac sex neprotejat,si inainte sa mi vina menstruatia am facut asa. pot sa raman insarcinata?

da

acum 10 ani

Da ionut sunt insarcinata .,. Ce ne facem ? :)))))) cat de stupid a sunat intrebarea ta ..

Utilizator11640512017

acum 2 ani

Ionut daca nu stii sa iti asumi aceasta responsabilitate de a fi parinte e simplu,nu face sex,ai o manuțã foloseste-o si nu vei deveni parinte,e un sfat ....😉

claudia

acum 10 ani

da poti sa fii insarcinata

andreea

acum 10 ani

am tot facut sex imi doresc un copil si nu raman nu inteleg si miam facut toate analizele si nam nimic

Pag 1 din 6