Pot rămâne însărcinată dacă am făcut sex neprotejat înainte de stop cu 5 zile? ?

Ciclul menstrual

Postata de Andreea Gîrleanu cu 11 luni in urma.

Pot rămâne însărcinată dacă am făcut sex neprotejat înainte de stop cu 5 zile?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este intotdeauna important sa aveti o protectie contraceptiva adecvata in timpul actului sexual, indiferent de faza ciclului menstrual, daca nu doriti sa ramaneti insarcinata.
Un medic ginecolog va poate ajuta sa alegeti cea mai potrivita metoda de contraceptie in cazul dumnevoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/calcul-perioada-fertila_10392
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metode-contraceptive-tot-ce-trebuie-sa-stii-pentru-a-face-cea-mai-sanato_17259