Pot fi insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp150330210426411 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Eu si sotul meu ne dorim un copil. Am ciclul menstrual neregulat care tine aprox. 24-26 zile ( +/- 2 zile). Ultimul ciclu mi-a venit pe data de 18 august, iar intre 25 aug si 5 sept am avut mai multe contacte neprotejate ( aproximand ca atunci ar fi perioada fertila). Azi sunt in a 28-a zi si menstruatia nu mi-a venit. Azi dimineata mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Pot oare sa fiu insarcinata? Astept un raspuns. Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

mary321

acum 8 ani

buna. menstruatia poate sa intarzie pana la 32 de zile. daca iti intarzie mai mult de 32 de zile, atunci poti face testul sa vezi daca ai ramas insarcinata.

ANDREEA17

acum 8 ani

Va rog frumos sa ma ajutați daca știți informații despre asta . Am 17 ani si ciclul meu dintotdeauna a fost dereglat . De exemplu , acum doua luni mi-a venit pe 21 ( eram la mare si am purtat ob, ciclul m-a ținut 7 zile - in fiecare zi am intrat in apa marii) si luna trecută pe 23. Imi este teama deoarece am avut doi parteneri sexuali diferiți după ce mi-a trecut ciclul. Primul contact l-am avut pe data de 3 si următorul pe data de 8. Acum suntem pe 24 si încă nu mi-a venit si sunt foarte îngrijorată !! Sânii mi s-au întărit si mi-au apărut coșuri pe față de cc 6 zile ( ca semne ale venirii ciclului) si tot nu vine .. Sunt foarte îngrijorată. Va rog frumos , cine a mai trecut prin asta sau doamnele care cunosc astfel de cazuri astept sa imi răspundeți ...